www.Voininatangra.org
 
 
 
НАЧАЛО   АКТУАЛНО   ГАЛЕРИЯ   ФОРУМ   ТЪРСЕНЕ
  
   РЕГИСТРАЦИЯ   ВХОД
Саракт

Форум -> Какво трябва да знам за българския национализъм?


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Какво трябва да знам за българския национализъм?
darkmaster
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 42
Участник # 2 504
Дата на регистрация: 18-October 10




Какво трябва да знам за българския национализъм?
Българският национализъм и национализмът по света
Като идея националистическата проповядва любов към родината и напълно оправдана омраза към нейния враг и вредител. Всяка държава има своя собствена история (с малки изключения като изкуствено създадената Македония например) и нейния национализъм се обособява според историята й. Зависи и от народо-психологията. Българския национализъм, за разлика от германския например не е агресивен, защото редовия българин не е расист. Това днес се приема за нещо добро, но всъщност ние сме се превърнали в свръх-толерантна безгласна буква и както виждате малцинствата ни се катерят по главите в собствената ни държава. Германския агресивен национализъм не би позволил това. Германския националист се гордее предимно със силата на Райха, който Адолф Хитлер възражда. Тъй, че българите трябва да станат малко по-отговорни спрямо собствената си държава и да осъзнаят, че национализма е единственото спасение от мъчното положение, в което турци и комунисти я захвърлиха. Тук е момента да уточним, че враговете на българските националисти са турците, циганите и комунистите. Омразата е насочена спрямо тях. В Америка например всеки може да е националист. Не зависимо от това дали е чернокож, азиатец или мексиканец например – всеки е добре дошъл патриот. Това е така, защото Америка на практика няма кой знае каква традиция и история и една мулти-етническа и мулти-културна страна. Разбира се в Америка също има по-агресивен национализъм, но той честно казано отдавна се е изчерпал и дори изчезнал, става въпрос за Ку-клукс-Клан, които вече са преустановили акциите си много отдавна. Реших да спомена как стоят нещата в една Германия и Америка, защото искам ясно да подчертая, че има видове национализъм: по-пасивен и сдържан и по-агресивен например. Това са двете основни състояния на национализма. Но както казах във всяка страна е различно, поради различните исторически обстоятелства. В голяма част от Европа много националистически фракции поддържат национал-социализма и идолизират Адолф Хитлер. Разбира се смешно е когато народ като руския създава нацистки движения – първо руснаците са основните врагове на Райха, второ дядовците им са умирали във война с войниците на Вермахта. В такъв случай това си е чист анти-национализъм. Важно е да не си “фил” (германофил, русофил), а да идолизираш само и единствено своят народ. Както един известен философ е казал: “Не мрази, но не обичай никой друг народ”.

Преглед на национализма от средновековието до днес и сформирането на привърженици на национал-социализма и комунизма и враждата помежду им

Когато кхан Аспарух успява да създаде българската държава в 681г. той се движи от идеята да унищожи всеки, който стои на пътя на Българите и да направи държавата й и народът й могъщи. Тогава светът е бил друг, за това не е било нужно да наричат тези действия “националистически” – всеки е действувал така в полза на народа си. Всеки истински владетел разбира се. Можем да кажем, че българските владетели са се движили по този свят идеал. В модерният свят национализмът е политическо течение, което можем да кажем, че в България се стреми и желае модерните владетели да следват методиката на действане на древните ни кханове. Това ще рече да се водят от националния интерес без да се съобразяват или дори “надупват” (както правят в 99% от времето) на други народи. Подтиква се и към открита борба срещу врага. Например през турското робство хора като Апостола – Васил Левски и Ботев са открити националисти, които призовават на въоражена борба срещу поробителя, който вече пет века мародерства над българския народ.

Специално заради пет вековното турско робство днес българските националисти, с пълно право, мразят турците и още повече ги мразят за гдето основна политическа сила в България е турската етническа верска партия ДПС.

През периода на Първата Световна Война България става боен другар на Германия. В повечето български кръгове се заформя явна германофилия, по много причини една от които, че от всичките лицемерни “велики сили” единствена Германия гледа на България приятелски. За жалост двете страни губят войната и това ги изправя пред една обща несправедлива съдба, която “великите сили” осъществяват напечатвайки лицемерието си на хартия и наричайки това “мирен договор”. Според тези мирни договори (пр. Ньойски, Версайски) България и Герамния са жестоко разпокъсани и много българи и германци остават извън собствената си родина в други територии, присъдени на страни победителки във войната. През между-военният период (края на първата световна и преди началото на втората световна) в България про-германски настроените хора се увеличават още повече. Общата съдба на двата народа е разпкъсани земи, беднотия, глад, мизерия и нищета. В Германия например един хляб е струвал 50, 000 000 (50 милиона) марки – толкова пари не са се събирали дори и в ръчна количка. Когато Адолф Хитлер идва на власт неговата националистическа партия решава да отхвърли тези жестоки и мъчителни условия поставили Германия пред бавна смърт.

Германската националсоциалистическа партия води откровенна ревашнистка политика. През 30те години единствено Германия купува плодове и зеленчуци от България (а това е основния поминък на българина в тези години и основна продукция), тъй като Англия например предпочита да плаща двойно за гръцки домати, но не и да ги купи от България, която и до днес гледа с презрение. Реваншистката политика на Хитлер разбираемо се харесва на българския народ. Ние имаме земи да си връщаме, а Хитлер призовава точно за това. Така и става – когато ставаме негови съюзници Хитлер ни връща всички отнети през Първата световна война земи, включително Македония под наш административен контрол. България ликува – постига националното си обединение благодарение на Германия.

Защо ви занимах с това ли? Защото благодарение на съюза си с нацистка Германия днес едната от модерните националистически фракции е тази, в която са обединени много поддръжници на нацизма (нео-нацисти), или просто германофили. Техни основни врагове са русофилите, които в 99.9% от случаите са социалисти, комунисти, марксисти (малко от днешните комунисти са чели Маркс и Енгелс, но въпроса с тяхната грамотност не бива да се поставя, тъй като хората, които те поддържат са пълни неграмотници и обирджии на мандри – Т. Живков, Г. Димитров и прочее анти-българи). Русофилския кръг се оформя отново през Втората световна война, но в нейния същински край, когато България е вкарана във война срещу съюзника си Германия след извършен преврат и последвала руска окупация в страната. Властта е свалена и е назначен Отечествения фронт – доста анти-отечествен всъщност. Трябва да споменем и един от основоположниците (ако не и същинският такъв) на днешния български национализъм – генерал Христо Луков, който е убит жестоко пред очите на дъщеря си от партизани. Убийството на този велик герой на българския дух и кръв само разплава още повече враждата между националистите и комунистите, специално за България, но комунизма е враг на национализма, тъй като той проповядва интернационализъм, а и до сега винаги е бил във вреда на собствения си народ.

Положението към днешна дата

Както по-горе споменах, в българското общество се оформят про-германски настроени кръгове, които се формират през Първата световна война, между-военният период и Втората световна война. Много българи днес не се поддават на комунистическите лъжи или западно-юдеистичните за “злия Хитлер” и са благодарни, че Хитлер ни връща всички земи без да иска нищо в замяна. Тези кръгове не са се изгубили и до днес. Това е една от фракциите на българските националисти – нео-нацистите. Повечето от тях са скинари или футболни запалянковци (кежуали). Футболните запалянковци са най-активни в акциите си. Има и виртуални фронтове, които целят пропаганда.

Друга група националисти са откритите расисти, които действат срещу цигани и турци. Техните акции не са особено чести, но все пак ги има.

Следващата група, която искам да спомена са тези българи, които обичат всичко българско, които познават историята си и я оценяват. Защото няма българин, който познава историята си и не се гордее с нея, тъй като за тези 13 века сме постигнали много, спечелили сме много битки, покорили сме много народи и земи. Общото между тези групи трябва да е обичта към България и познаването на историята.

Не зависимо от коя група е един националист той трябва да се гордее с българската си кръв и да следва завета на дедите! Открито трябва да напомним, че в България националистите не са много. Моралния упадък, който се пропагандира навсякъде си казва тежката дума. Национализма е идея, която живее във всеки от нас, но тя трябва да се възпита като част от мирогледа на един индивид, а днес това не се прави. Акциите са адски малко, протести няма не зависимо какви неправди се вършат.

Да спрем моралния упадък, да възродим България!

Източник: “Борба за Силна България”
PM
Top
Necromant1
  Публикувано на: 4.3.2011, 15:48
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 55
Участник # 2 584
Дата на регистрация: 28-November 10



Ако питаш мен, национализма е десен патриотизъм, а нацизма е любов само към собствената раса-народ и омраза и ненавист към всички останали народи. Не мисля, че има нещо нормално в това да си нацист, защото това значи да си хомофоб. smil4334aa44c7e89.gif Затова смятам, че в България няма място за нацизъм, както и където и да е другаде по света. Няма нищо лошо в това гермаците да виждат идеалната политика за тяхната държава в Хитлер, защото политиката му във вътрешен план е много добра, но в пропагандата на някои идеи (такива като за великата арийска раса) не са добри. Трябва да има отсяване на нещата според мен и да не се взимат всични неща и да се изкопират директно. Все пак историята е затова, за да се учим от грешките на миналото. smil4334ad1724132.gif Това, че Хитлер ни е върнал много земи е хубаво, но не трябва да ни прави нацисти! smil3dbd4e5e7563a.gif


--------------------
?????????? ????? ?? ????? ? ??????? ????? ??????, ?????? ??? ??????????. ????? ????????? ?????? ?? ???????????? ?? ????... :/
PM
Top
Георги-НЗ
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 658
Участник # 1 797
Дата на регистрация: 5-March 09



Че какво му е лошото на нацизма и на расизма!???!

Расите и нациите трябва да си живеят по съответните държави и всеки да си държи на своето. Съответно като зачита и признава чуждото при единствено условие да не пречи на неговото.
Ако расите и нациите си живееха в съответните държави - нямаше да има никакъв проблем помежду им , като биене на мангали и негри.

Но както е казано : МРЪСОТИЯТА ИДВА ОТ СМЕСВАНЕТО и от там почват расистките проблеми. А смесването на расите и народите ( идеята за обединена Европа, идеята за смесването на расите в шарени бракове, премахването на границите между държавите, всеки да си ходи и живее където си пожелае... и пр.) е стара ционистка мечта. Понеже когато една държава е от население тип боза - тя няма нито минало, нито бъдеще и е една лесно контролируема сива маса от същества не знаещи какви са в същност и от къде са дошли на тази територия. Пример - САЩ.

Всяка раса и етнос си е уникална и различна и е престъпление да бъде смесвана с друга такава. Това е природен закон.

Давам пример за това колко хубаво нещо е расизма : расова кобила за 100 000 евро - нормално ли е да бъде заплодена от дръглив цигански кон? И ако собственика не допуска това - значи приема идеята за расизма, като нещо добро. Или пък дали някой който не е расист би дал дъщеря си да се ожени за мангал от ямболския 20-ти блок защото видиш ли двамата много се обичат?

Същото е с нас българите - циониския план ни е натресъл един мильон мангали, които нито имат желание да стават човеци, нито потенциал за това. А единствено имат претенции да ядат, пият, да се плодят и да безчинстват безнаказано. Съвсем нормално е рано или късно природния закон за расизма да им отреди съдбата да се изнесат на там от където са дошли. Или който не е расист - да ги приеме при себе си и да заживеят заедно. Понеже тукашната свещенна земя прекалено дълго ги е траяла да вършат изродщини и да светотатстват над нас Българите. ( Да не забравяме, че истинския палач на Дякона Левски е циганин!)

Така, че по въпроса за расизма и национализма на този сайт позициите са отдавна изяснени.
А аз за себе си се определям като теоретично и практически убеден расист и националист и се радвам от това.
Либералните теории и лигавщините с толерастията към различните са ми крайно неприятни и недопустими.

А ето един клип от , който расисткото ми съзнание се обостря и толерантноста ми изчезва по един много бърз начин :
Пленени Башибозуци

Това съобщение е редактирано от Георги-НЗ на 4.3.2011, 16:54


--------------------
????? ????????? ????, ????? ? ???????????!
PMUsers Website
Top
anti666
Quote Post












QUOTE
Ако питаш мен, национализма е десен патриотизъм, а нацизма е любов само към собствената раса-народ и омраза и ненавист към всички останали народи

Грешиш. Между партиот и националист има разлика. Патриот е този, който обича земята, където се е родил. В случая Соломон Паси, цар Киро и Ахмет Доган също са патриоти. Те много обичат територията ни, но без българите и без името България. Ето една фраза на дръндарското дьонме, където си личи патриотизма му;
QUOTE
Аз нямам намерение да живея на друго място. Ние нямаме намерение да живеем на друго място! На когото не му харесва, да отиде да живее където поиска.

Патриоти могат да бъдат и американците, но никога националисти, защото САЩ е сбирщак от различни народи и култури върху земята на индианците.

Един български националист не мрази другите раси, напротив - би могъл да използва и научи нещо от тях и няма проблем да предаде и на тях своята духовност. Както сме правили през вековете, давайки знания и гени на азиатските народи през вековете скитания. За разлика от едно друго скитническо племе, където всичко е капсулирано в самата общност.
Макар да не сме родени в Поволжието, към един волжски или бесарабски българин с българско самосъзнание следва да се отнасяме със същото внимание, както с някой от България. И обратното, дори и да си роден в България, ако нямаш българското самосъзнание - нас такива ни интересуват точно колкото някой ескимос или зулус. Дори тия, нашите са по-опасни, защото са проводници на чужди интереси. Примери колкото искаш от "елита" ни.
Така че надявам се да си разбрал разликата между националист и патриот. Нацизма и ционизма вече е краен национализъм, базиран върху тезата, че те (германците/евреите) са висша богоизбрана раса и всички останали са нисши - гои, неарийци и трябва да им бъдат слуги. Съдбата на ционизма ще е същата, ако не и по-лоша от тази на нацизма.
Top
Necromant1
  Публикувано на: 5.3.2011, 14:54
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 55
Участник # 2 584
Дата на регистрация: 28-November 10



QUOTE
Нацизма и ционизма вече е краен национализъм, базиран върху тезата, че те (германците/евреите) са висша богоизбрана раса и всички останали са нисши - гои, неарийци и трябва да им бъдат слуги. Съдбата на ционизма ще е същата, ако не и по-лоша от тази на нацизма.

Съгласен съм, но мисля, че Георги-нз не го е разбрал точно като теб и мен.

QUOTE
Расите и нациите трябва да си живеят по съответните държави и всеки да си държи на своето. Съответно като зачита и признава чуждото при единствено условие да не пречи на неговото.
Ако расите и нациите си живееха в съответните държави - нямаше да има никакъв проблем помежду им , като биене на мангали и негри.

Съгласен съм. Племената и народите трябва да си живеят там, където им е отредено. Само дето понякога се случва един народ да се роди някъде, но да се наложи да се премести другаде и това другаде да стане негов дом.
А САЩ и ЕС са ясни. Тях няма какво да ги коментираме. За тях можем да кажем - сбирщайн! smil4334aa05d5cb2.gif


--------------------
?????????? ????? ?? ????? ? ??????? ????? ??????, ?????? ??? ??????????. ????? ????????? ?????? ?? ???????????? ?? ????... :/
PM
Top
iss
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 1 090
Участник # 365
Дата на регистрация: 8-May 06



QUOTE (Necromant1 @ 5.3.2011, 14:54 )
QUOTE
Нацизма и ционизма вече е краен национализъм, базиран върху тезата, че те (германците/евреите) са висша богоизбрана раса и всички останали са нисши - гои, неарийци и трябва да им бъдат слуги. Съдбата на ционизма ще е същата, ако не и по-лоша от тази на нацизма.

Съгласен съм, но мисля, че Георги-нз не го е разбрал точно като теб и мен.


Георги НЗ няма какво да разбира,защото национализма му е вроден,духът му е чист,а това включва в себе си и толерантен,но за да стигнеш до тези изводи трябва да опознаеш човека ,а за това се изисква време...
QUOTE
Всяка раса и етнос си е уникална и различна и е престъпление да бъде смесвана с друга такава. Това е природен закон.

QUOTE
Либералните теории и лигавщините с толерастията към различните са ми крайно неприятни и недопустими.

Филосовските драсканици по тези въпроси са маскарад в който всеки е надянал маска и представя нещо,с което крие себе си...примери за това могат да се дават безкрай.



--------------------
????-???? ?? ?? ??????? ? ???-??? ?? ?? ????????!
PM
Top
Zaratustra
Публикувано на: 17.3.2011, 22:15
Quote Post


Новодошъл
*

Група: Участници
Съобщения: 1
Участник # 2 696
Дата на регистрация: 17-March 11



Здравейте!

Нов съм тук, макар от доста време да разглеждам форума.

Моето лично мнение е, че българският национализъм трябва да бъде основно насочен към българския народ, а не към България. Тоест, аз съм по-скоро за РОДОЛЮБИЕ, за любов и уважение към РОДА, към НАРОДА и битието му, а не към държавата.

Държавата България вече е типична псевдо-либерална помия, изградена по европейски модел. Държавата България НЕ е българска държава! В нея живеят огромен брой други народи. Предполагам, че когато съберем броя на всички цигани,турци, гърци, руснаци, арменци, евреи и тнт., то ще се окаже, че в държавата България живеят едва около 50% етнически българи.

Аз смятам, че когато народът ни се обърне към себе си и започне да уважава сам себе си(т.е. българинът да уважава, почита другите българи и рода си), тогава и българската държава ще процъфти.

Драскането на нацистки графити НЕ помага по никакъв начин!

Образованието и родолюбието трябва да са приоритет за всеки, който желае да помогне на българщината!
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Нови участници
trened 7/9/2023
ддт 5/2/2022
mita43c 5/12/2021
Krum 20/9/2020
Lucienne71 21/4/2020